Stablecoins pomagają Ethereum przejść Bitcoin w dziennej wartości rozliczenia.

Przegląd Q2 stabilcoins Messari pokazuje, że DeFi szybko przynosi więcej wartości stabilcoin do Ethereum.

Baza pieniężna stabilnych monet wzrosła w ostatnim kwartale o 3,8 miliarda dolarów, osiągając w sumie 12 miliardów dolarów.
Ponad 80% limitu rynku stabilcoinów jest kontrolowane przez USDT.
Ethereum, gdzie większość USDT jest emitowany, stanowi ponad 85% wartości transakcji stabilcoin.
Don’t @ Messari’s Ryan Watkins, Bitcoin maxis. On jest tylko analitykiem.

W ustaleniach na pewno wydobyć Bitcoin facetów odpowiedzi, badacz Messari Ryan Watkins stwierdził w swoim przeglądzie stabilcoins Q2, że po prawie osiągnięciu parytetu z Bitcoin dla dziennej wartości rozliczenia w pierwszym kwartale 2020 roku, Ethereum „[dmuchał] obok Bitcoin“ w drugim kwartale.

Dane rozliczeniowe dodają kolejne pióro w czapce Ethereum, który jest głównym publicznym łańcuchem blokad dla stabilcoinów od pewnego czasu. „Wszyscy powiedzieli, że Ethereum stanowi ponad 65% wszystkich wyemitowanych stabilcoinów, i ponad 85% wartości transakcji stabilcoinów“, napisał Watkins.

Learn Ethereum Development, 11-tygodniowy Bootcamp Online & Certification

Rejestracja jest otwarta dla wiodącego w branży programisty Blockchain firmy ConsenSys Online Bootcamp! Pełen mentor 1 na 1, dostęp do społeczności i wiele więcej.

Razem z Dekryptem

W analizie Watkins’a wielkości stabilnych monet odpowiadają dwóm najnowszym trendom. Pierwszy z nich to związana z COVID-em panika finansowa. W ostatnim kwartale, po wzroście o 2,4 mld dolarów w poprzednim kwartale, ilość pieniądza w obiegu wzrosła o 3,8 mld dolarów.

Większość tego wzrostu pochodziła z USDT stablecoin, lepiej znanego jako Tether. Obecnie stanowi on ponad 10 miliardów dolarów z górnej granicy rynku stabilcoinów o wartości 12 miliardów dolarów. W bardziej niepokojące wiadomości dla najbardziej maksymalistów Bitcoin, „USDT sam może bardzo szybko przewyższać Bitcoin jako dominującej waluty na publicznych łańcuchów blokowych“.

sUSD, wprowadzony przez Synthetix w styczniu, oraz Binance Stablecoin (BUSD), który rozpoczął handel we wrześniu ubiegłego roku, również wykazały silny wzrost w kategoriach względnych. Jednakże, mają one kilka sposobów, aby przejść przed złapaniem Tether, Bitfinex-linked stablecoin, który jest w obiegu od 2014 roku.

Bitcoin
Ethereum

Transfer wartości na Ethereum osiąga parytet z Bitcoinem
Ethereum właśnie osiągnął parytet z Bitcoinem w zakresie dziennego transferu wartości, według danych dostarczonych przez platformę analityczną blockchain i badania rynku Messari. Codzienny transfer wartości…

Chociaż Tether został początkowo wydany na Bitcoin blockchain, zaczął wydawać zamiast tego na Ethereum w 2017 roku. Tether emituje mniejszą ilość USDT na łańcuchu blokowym Trona.

Jeśli wzrost trajektorii osiedli stabilcoinów wydaje się być dobrą wiadomością dla stabilcoinów i łańcuchów blokowych, które je wydają, Watkins mówi, że to dlatego, że tak jest.

„W II kwartale 2020 roku wyraźnie widać, że wzrost w poprzednim kwartale nie wynikał tylko z ucieczki w kierunku gotówki, wywołanej przez początkowe zawirowania na rynkach finansowych wokół pandemii koronaawirusów“ – zauważył Watkins. „Zamiast tego, stabilne monety, pod pewnymi względami, oferują lepsze rozwiązania w zakresie płatności i oszczędności“.

Ale rosnący popyt na stabilne monety nie tylko współgra z COVIDem. Wykorzystanie stabilnych monet również koreluje ze wzrostem zdecentralizowanych finansów. Watkins skreślił listę rozwoju DeFi w drugim kwartale: zdecentralizowane wolumeny giełdowe czasami sięgają 500 milionów dolarów tygodniowo, program wydobycia płynności Compound doprowadził do 800 milionów dolarów niespłaconych pożyczek, a ponad 2 miliardy dolarów wartości zostały zamknięte w żetonach DeFi. Oh, i ceny tych żetonów wzrosły.

„Stablecoins były w centrum całej tej akcji, co pomogło zbudować ich użyteczność poza przypadkiem użycia płatności“, zauważył Watkins.

Dla tych, którzy czytają raport Watkinsa bez najmniejszej obawy, że potencjał kryptokurwaluty jest rozwadniany, aby zoptymalizować go pod kątem szybszego rozliczania przez instytucje, a nie płatności peer-to-peer, Watkins kończy się na kodzie nadziei: „Na dłuższą metę, stabilne monety nie są kompromisem, są koniem trojańskim dla bezwzględnych pieniędzy.“