Dane sugerują, że świeży kapitał spowodował, że najnowsza pompa cenowa BTC przekroczyła 12 000 USD. Innymi słowy, nie było to przeniesienie pieniędzy z altcoinów do Bitcoinów.

Bitcoin cieszy się kilkoma kolejnymi byczymi dniami, co doprowadziło do przerwy powyżej 12.000 dolarów. Ten ruch może niektórych zaskoczyć. Kilka dni temu pojawiła się wiadomość, że popularna kryptokurrency exchange OKEx zawiesił wypłaty po tym, jak pojawiły się doniesienia, że jego założyciel został zabrany przez policję.

Na początku października, właściciele innej dużej platformy mianowicie BitMEX, zostali oskarżeni przez amerykańską CFTC o nielegalne prowadzenie giełdy instrumentów pochodnych.

Podobny rozwój sytuacji zwykle prowadzi do negatywnych konsekwencji dla rynku kryptokurczowego. Chociaż cena Bitcoin rzeczywiście krótko spadła, aktywa szybko się odbudowały. Co więcej, w rzeczywistości zaczął on przyspieszać.

2 października, kiedy ukazały się wiadomości o BitMEX, BTC spadła do 10 400 dolarów. Z jego cena ustalona powyżej 12.200 dolarów, stanowi to 17% wzrost w mniej niż trzy tygodnie. Tylko od ostatniego piątku, kiedy to pojawiły się wydarzenia z OKEx, Bitcoin zyskał około 1000 dolarów wartości.

Oprócz budowania optymizmu w społeczności, że nowy rekord na rok 2020, powyżej 12.500 dolarów, jest nadchodzący, imponujące wyniki BTC wzbudziły wątpliwości co do charakteru funduszy trafiających na Bitcoin.

Wejście nowego kapitału

Popularny komentator krypto walutowy Alex Saunders opublikował grafikę na temat „Cyklu przepływu kapitału na rynku kryptograficznym“.

Saunders sprecyzował, że niebieski reprezentuje cały rynek krypto walutowy, czarny – rynek BTC, a pomarańczowy jest skumulowanym rynkowym limitem wszystkich alternatywnych monet.

Saunders nakreślił kilka okresów, w których wyniki Bitcoinów kontrastowały z altcoinami. Oznacza to, że kiedy BTC zmierzała w górę, inwestorzy wymieniali swoje pozycje altcoinów na bardziej znaczącą ekspozycję na Bitcoin i na odwrót.

Jednakże, ostatni wzrost cen dla głównej krypto waluty nie należy do tej samej kategorii. Saunders stwierdził, że zebrane przez niego dane „sugerują, że kapitał wprowadzany do Bitcoinów jest nowym pieniądzem, a nie rotacją od Altcoinów“.

Alternatywne monety zostają wciąż

Badając wyniki cenowe rynku altcoin, można było dostrzec zalety jego słów. Chociaż niektóre altówki straciły ostatnio na wartości, większość z nich pozostała stosunkowo stabilna.

W skali tygodnia, Ethereum straciło mniej niż 1%, podczas gdy Ripple spadł o około 2%, według danych CoinMarketCap.

Pułap rynku altcoinów wynosił około 148 miliardów dolarów tygodniowo i obecnie jest nieco niższy do 147 miliardów dolarów. W skali miesiąca odnotowano nawet wzrost z około 135 miliardów dolarów.

Von admin